
Nu het autosalon weer in het land is, heeft iedereen de mond vol van bedrijfswagens en concept cars. Een combinatie van beiden wordt zelden gezien, al was er in 2006 wel deze Fiat Ducato Truckster Concept.
De concept car was een creatie van het Centro Stile van Fiat. Hij was bedoeld om publiek naar de stand van Fiat te trekken op het autosalon van Madrid in 2006. Daar stond namelijk ook de nieuwste generatie van de nieuwe Ducato, de jongste generatie van een bestelwagen die samen met Peugeot en Citroën ontwikkeld was.

De wagen is 6,48 m lang en 2,55 m hoog. Met een breedte van 2,49 is hij bijna even breed als hij hoog is. Hij kreeg een setje 28 inch turbinewielen en is ook voorzien van een dikke spoiler op de achteras. Volgens bepaalde bronnen zou hij gebouwd zijn met het fictieve doel om racewagens en racemotoren te takelen.

De ontwerpers gaven hem ook hydraulisch bediende vleugeldeuren, LED verlichting een een racy interieur.

Al met al was de Truckster een over-the-top concept car, al kondigde hij wel een tijdperk aan waarin de designers van bestelwagens niet langer blokkendozen zouden gaan ontwerpen, maar waarbij ze ook aandacht konden gaan besteden aan de vormgeving van deze voertuigen.
Recente reacties
Rij-impressie + video: Renault ZOE Z.E. 50 R135 (2019)
amaai ja,dat ze daar nog niet opgekomen zijn
Door andre123 1 jaar geleden
Rij-impressie + video: Renault ZOE Z.E. 50 R135 (2019)
Als er nu eens een station-versie van zou zijn, dan zou het nog interessanter zijn. Die extra...
Door Waxweazel 1 jaar geleden
Vraag: Met welke auto zou jij laatste 10 liter benzine ter wereld op rijden?
Met de Alpine A610
Door Paul Geeraerts 1 jaar geleden
Brengt Techart Porsche Cayenne Coupé in evenwicht?
0,2 sec sneller dan de Stelvio Quadrifoglio :-)
Door Jos D. 1 jaar geleden